Rekordy aukcyjne Artinfo.pl

L.P. Opis dom aukcyjny, data aukcji cena młotkowa, zł cena z opłatą aukcyjną, zł
1 FANGOR Wojciech, Chopin, 1949, olej, płótno, 170 x 120 Polswiss Art, 12.12.2017 1 300 000 1 534 000
2 ABAKANOWICZ Magdalena, Figury - Manekiny czarne, 1972, grupa 5 figur, manekin, juta farbowana na czarno, wys. ok. 180 Polswiss Art, 12.12.2017 1 300 000 1 534 000
3 FANGOR Wojciech, IS 8, 1975, olej, płótno, 152 x 152 Libra, 2.10.2017 1 100 000 1 298 000
4 ABAKANOWICZ Magdalena, Steel Embryology, 2007 - 2008, stal nierdzewna spawana, 8 obiektów Polswiss Art, 10.10.2017 1 050 000 1 239 000
5 FANGOR Wojciech, M51, 1970 r., olej, płótno, 125,7 x 125,7 Desa Unicum, 25.05.2017 900 000 1 062 000
6 WINIARSKI Ryszard, Gra nr 5, 1972-1981 r., instalacja z 6 elementów: planszy, 2 taboretów, 2 postumentów, pudełka na czarne i zielone piony Desa Unicum, 9.11.2017 900 000 1 062 000
7 VASARELY Victor, Onnca, 1986 r., akryl, płótno, 200 x 200 Desa Unicum, 5.12.2017 900 000 1 062 000
8 FANGOR Wojciech, B 101, 1966, olej, płotno, 100 x 100 Polswiss Art, 21.03.2017 860 000 1 014 800
9 BRZOZOWSKI Tadeusz, Precle, 1959 r., olej, płótno, 150 x 126 Desa Unicum, 30.11.2017 800 000 944 000
10 FANGOR Wojciech, #39, 1963 r., olej, płótno, 114,5 x 89 Desa Unicum, 5.12.2017 750 000 885 000
11 FANGOR Wojciech, B 31, 1965, olej, płótno, 172 x 134 Polswiss Art, 23.05.2017 700 000 826 000
12 FANGOR Wojciech, SU 16, 1972 r., olej, płótno, 142,24 x 142,24 Desa Unicum, 5.10.2017 680 000 802 400
13 KANTOR Tadeusz, Egzekucja według Goi (Emballage d’après Goya: L’exécution), 1970 r., collage, olej, tusz, płótno, 90 x 100 Desa Unicum, 7.12.2017 680 000 802 400
14 STAŻEWSKI Henryk, Kompozycja abstrakcyjna VII, 1958 r., relief, olej, płyta pilśniowa, 29,5 x 41,5 Desa Unicum, 5.12.2017 640 000 755 200
15 FANGOR Wojciech, SU 12, 1972 r., olej, płótno, 127 x 127 Desa Unicum, 5.12.2017 600 000 708 000 w
16 FANGOR Wojciech, E 28, 1965 r., olej, płótno, 71 x 71 Desa Unicum, 9.03.2017 540 000 637 200
17 VASARELY Victor, Vega-Orion, 1971, akryl, płótno, 100 x 100 Polswiss Art, 21.03.2017 510 000 601 800 w
18 STAŻEWSKI Henryk, Relief, 1967 r., relief, metal biał, płyta pilśniowa, 42 x 34 Desa Unicum, 5.12.2017 500 000 590 000
19 FANGOR Wojciech, SU 38, 1973, olej, płótno, 172 x 117 Polswiss Art, 12.12.2017 500 000 590 000 w
20 VASARELY Victor, Pulsar - Bleu, 1971 r., akryl, płótno, 90 x 90 Desa Unicum, 5.12.2017 400 000 472 000
21 FANGOR Wojciech, Cow by Fangor, 2005, forma przestrzenna, żywica, farby, wys. 144, szer. 235 Polswiss Art, 12.12.2017 390 000 460 200 w
22 WINIARSKI Ryszard, Obszar 148, 1973, akryl, ołówek, płótno, 100 x 100 Libra, 20.03.2017 380 000 448 400
23 BRZOZOWSKI Tadeusz, Huncwoty, 1966, olej, płótno, 150 x 118 Polswiss Art, 21.03.2017 380 000 448 400
24 WINIARSKI Ryszard, Seria 12 prac Order Vertical Game 4 x 4, 1981 r., akryl, deska, 89 x 4 (każda z części) Desa Unicum, 5.12.2017 380 000 448 400
25 STAŻEWSKI Henryk, Relief Nr 32, 1971 r., akryl, płyta, relief, 70 x 70 Desa Unicum, 25.05.2017 360 000 424 800
26 BRZOZOWSKI Tadeusz, Rajery, 1959 r., olej, płótno, 85 x 75 Desa Unicum, 30.11.2017 360 000 424 800
27 NOWOSIELSKI Jerzy, Abstrakcja, 1962, olej, płótno, 90 x 77,5 Libra, 4.12.2017 350 000 413 000 w
28 VASARELY Victor, Firaxo, 1977 r., akryl, płótno, 94 x 94 Desa Unicum, 5.10.2017 340 000 401 200
29 WINIARSKI Ryszard, Penetration of real space (Penetracja przestrzeni realnej), 1974 r., akryl, płyta pilśniowa, deska, 90 x 90 Desa Unicum, 5.12.2017 340 000 401 200
30 NOWOSIELSKI Jerzy, Statek niewolnic, 1982 r., olej, płótno, 80 x 100 Desa Unicum, 7.12.2017 340 000 401 200
31 LEBENSTEIN Jan, Plongée III, 1965 r., olej, płótno, 194,9 x 96,5 Desa Unicum, 5.10.2017 320 000 377 600
32 VASARELY Victor, Sûrk, 1980 r., akryl, olej, płótno, 96 x 50 Desa Unicum, 9.03.2017 310 000 365 800
33 WINIARSKI Ryszard, Dyptyk z serii Penetracje przestrzeni realnej, 1973 r., akryl, płyta pilśniowa, 50 x 50 Desa Unicum, 9.03.2017 300 000 354 000
34 TCHÓRZEWSKI Jerzy, Obraz 59/24, 1955-1959 r., olej, płótno, 194 x 134 Desa Unicum, 30.11.2017 300 000 354 000
35 TARASEWICZ Leon, Bez tytułu, 1991, (kwadryptyk), olej, płótno, 170 x 520 Polswiss Art, 21.03.2017 295 000 348 100 w
36 PĄGOWSKA Teresa, Wspomnienia, 1983 r., olej, płótno, 130 x 120 Desa Unicum, 9.03.2017 290 000 342 200
37 NOWOSIELSKI Jerzy, Akt, 1992 r., akryl, płótno, 120 x 90 Desa Unicum, 9.03.2017 280 000 330 400
38 BRZOZOWSKI Tadeusz, Ciura, 1971, olej, płótno, 114 x 69 Agra-Art, 28.03.2017 280 000 330 400
39 VASARELY Victor, Titau, 1989 r., olej, płótno, 87 x 87 Desa Unicum, 25.05.2017 280 000 330 400
40 NOWOSIELSKI Jerzy, Dziewczyna w pokoju, 1948 r., olej, płótno, 88 x 68 Desa Unicum, 5.10.2017 280 000 330 400
41 ANUSZKIEWICZ Richard, Soft Flamingo, 1974 r., olej, płótno, 182 x 213,5 Desa Unicum, 5.12.2017 280 000 330 400
42 UKLAŃSKI Piotr, Travel to the Middle, 2012, tech. własna, papier, sklejka, 120 x 120 Polswiss Art, 12.12.2017 265 000 312 700
43 STAŻEWSKI Henryk, Relief nr 35, 1970 r., akryl, relief/płyta, 53,2 x 53 Desa Unicum, 5.10.2017 260 000 306 800
44 ROSENSTEIN Erna, Śmierć łabędzia, 1970 r., olej, tempera, tusz/płótno, 52 x 77 Desa Unicum, 30.11.2017 260 000 306 800
45 ABAKANOWICZ Magdalena, Postać stojąca, 1998, brąz, wys. 170 cm, szer. 54 Polswiss Art, 21.03.2017 255 000 300 900
46 NOWOSIELSKI Jerzy, Na plaży, 1992, olej, płótno, 100 × 89,5 Libra, 20.03.2017 240 000 283 200
47 BAŁKA Mirosław, Suczka, fragment instalacji Sprzedawca soli, 1988 r., tkanina jutowa, słoma, metal, kości zwierzęce, 74 x 78 x 29 Desa Unicum, 4.04.2017 240 000 283 200
48 NOWOSIELSKI Jerzy, Niewolnice na Morzu Egejskim, 1979, olej, płótno; 60 x 80 Libra, 2.10.2017 240 000 283 200
49 ANUSZKIEWICZ Richard, Apian's Quadrant, 1961 r., olej, płótno, 86 x 61 Desa Unicum, 9.03.2017 230 000 271 400
50 WRÓBLEWSKI Andrzej, Abstrakcja - miasto, 1948, olej, gwasz, tektura, 36,8 × 51,7 Libra, 5.06.2017 230 000 271 400
51 KANTOR Tadeusz, Z cyklu Multipart, 1970, asamblaż, płótno, 120 x 110 Polswiss Art, 10.10.2017 230 000 271 400
52 LEBENSTEIN Jan, Figura Numer 92, 1960 r., olej, żywica/płótno, 162 x 113,2 Desa Unicum, 30.11.2017 230 000 271 400
53 PĄGOWSKA Teresa, Memoire Trzynasty 67, 1967, olej, płótno, 170 x 138 Polswiss Art, 10.10.2017 225 000 265 500
54 KANTOR Tadeusz, Informel, 1959, olej, płótno, 81 x 100 Polswiss Art, 12.12.2017 225 000 265 500 w
55 STAŻEWSKI Henryk, Relief nr 61, 1973 r., akryl/aluminium, płyta pilśniowa, 61 x 61 Desa Unicum, 9.03.2017 220 000 259 600
56 SZAPOCZNIKOW Alina, Z cyklu Pamiątka - Souvenir, koniec lat 60. r., żywica, papier gazetowy, fotografia, gaza bawełniana, włókno szklane, stal, 17 x 20 Desa Unicum, 6.04.2017 220 000 259 600 w
57 UKLAŃSKI Piotr, Powstanie Warszawskie 1944 - Sadyba, 2008 r., tusz, płótno, 152 x 114 Desa Unicum, 20.04.2017 220 000 259 600
58 ROSENSTEIN Erna, Jezioro ognia, 1964 r., olej, płótno, 76,5 x 58,5 Desa Unicum, 25.05.2017 220 000 259 600
59 WRÓBLEWSKI Andrzej, Dziewczynka na stołku, olej, tusz, papier; 61 x 43 Libra, 2.10.2017 220 000 259 600 w
60 STAŻEWSKI Henryk, Relief nr 16/1971, 1971, relief, technika mieszana, płyta, 53 x 53 Piękna Gallery, 17.10.2017 220 000 259 600 w
61 TCHÓRZEWSKI Jerzy, Sacrum, 1971-1972, akryl, płótno, 131 x 195,5 Agra-Art, 15.10.2017 215 000 253 700
62 WINIARSKI Ryszard, Seria 12, 1976, akryl, drewno, płyta, 70 x 70 Polswiss Art, 10.10.2017 210 000 247 800 w
63 NOWOSIELSKI Jerzy, Kompozycja abstrakcyjna, 1968 r., olej, płótno, 120 x 80 Desa Unicum, 5.12.2017 210 000 247 800
64 LENICA Alfred, Kompozycja, 1946 r., olej, płótno, 92 x 127 Desa Unicum, 7.12.2017 210 000 247 800
65 WINIARSKI Ryszard, Seria 13, 1976, akryl, drewno, płyta, 70 x 70 Polswiss Art, 10.10.2017 205 000 241 900 w
66 ABAKANOWICZ Magdalena, Biegnący, 2004 r., tkanina jutowa, żywica, metal, 157 x 42 x 137 Desa Unicum, 6.04.2017 200 000 236 000 w
67 FANGOR Wojciech, Martwa natura, olej, płótno, 60 x 75 Polswiss Art, 23.05.2017 200 000 236 000 w
68 WINIARSKI Ryszard, bez tytułu, 1970, technika własna, akryl, drewno, szkło, 55 x 55 Libra, 4.12.2017 200 000 236 000 w
69 STAŻEWSKI Henryk, Refief nr 21, 1975 r., relief, akryl, płyta pilśniowa, 61,5 x 61,5 Desa Unicum, 5.12.2017 200 000 236 000
70 TATARCZYK Tomasz, Dziesięć..., wersja II, 1984 r., olej, płótno, 120 x 100 Desa Unicum, 7.12.2017 200 000 236 000
71 TARASIN Jan, Dojrzewające, 1999, olej, płótno, 114 x 146 Polswiss Art, 12.12.2017 200 000 236 000
72 ABAKANOWICZ Magdalena, Artus (z serii Hoofed Mammals Heads), 1993, brąz, żelazo, 170 x 70 x 55 Sopocki Dom Aukcyjny, Bydgoszcz, 16.12.2017 200 000 233 000
73 KUWAYAMA Tadasuke (Tadasky), D-143, 1966 r., akryl, płótno, 150 x 150 Desa Unicum, 9.03.2017 190 000 224 200
74 WINIARSKI Ryszard, Seria 15, 1976, relief, akryl, drewno, płyta, 70 x 70 Polswiss Art, 23.05.2017 190 000 224 200 w
75 NOWOSIELSKI Jerzy, Obraz dwustronny: Dwie dziewczyny, Kąpiel, 1951 r., olej, płótno, 68 x 100 Desa Unicum, 25.05.2017 190 000 224 200
76 STAŃCZAK Julian, Centered Duality Low, 1981/1982 r., akryl, płótno, 76,2 x 76,2 Desa Unicum, 5.10.2017 190 000 224 200
77 NOWOSIELSKI Jerzy, Pejzaż miejski (Kraków), 1973 r., olej, płótno, 60 x 75 Desa Unicum, 7.12.2017 190 000 224 200 w
78 PĄGOWSKA Teresa, Monochrome XXV, 1975, olej, płótno, 140 x 130 Polswiss Art, 12.12.2017 190 000 224 200
79 KANTOR Tadeusz, Parapluie - Emballage z cyklu Multipart, 1970 r., asamblaż, olej, płótno, 120 x 110 Desa Unicum, 9.03.2017 180 000 212 400
80 TATARCZYK Tomasz, Czarna droga, 1992 r., olej, płótno, 180 x 260 Desa Unicum, 25.05.2017 180 000 212 400
81 TARASIN Jan, Wylęgarnia przedmiotów III, 1992, olej, płótno, 140 x 105 Agra-Art, 11.06.2017 180 000 212 400
82 KANTOR Tadeusz, Parapluie - Emballage z cyklu Multipart, 1970 r., asamblaż, olej, płótno, 111 x 122 Desa Unicum, 5.10.2017 180 000 212 400
83 ROSENSTEIN Erna, Kontynuacja, 1966 r., tempera, olej, płótno, 60 x 73 Desa Unicum, 5.10.2017 180 000 212 400
84 KRASIŃSKI Edward, Intervention 30, 1975 r., akryl, kolaż, taśma klejąca, płyta pilśniowa, 70 x 50 Desa Unicum, 5.12.2017 180 000 212 400
85 WINIARSKI Ryszard, Szesnasta gra 10x10, 1978 r., akryl, płótno, 100 x 100 Desa Unicum, 5.12.2017 180 000 212 400
86 PĄGOWSKA Teresa, Taniec, 1973, tempera, akryl, płótno, 120 x 95 Agra-Art, 10.12.2017 176 000 207 680
87 SOSNOWSKI Kajetan, M 75, z cyklu Metalepseis 1972-82, tech. własna, płótno lniane, 92 x 92 Polswiss Art, 21.03.2017 170 000 200 600
88 NOWOSIELSKI Jerzy, Bez tytułu, 1950-51 r., olej, płótno, 55 x 40 Desa Unicum, 5.10.2017 170 000 200 600
89 TATARCZYK Tomasz, Czarne Wzgórze (tryptyk), 1988 r., olej, płótno, 180 x 390 Desa Unicum, 5.10.2017 170 000 200 600
90 FIJAŁKOWSKI Stanisław, 25.XII.73, 1973, olej, płótno, 100 x 81 Polswiss Art, 10.10.2017 170 000 200 600
91 NOWOSIELSKI Jerzy, Wspomninie z Egiptu, 1991 r., olej, płótno, 80 x 100 Desa Unicum, 26.10.2017 170 000 200 600
92 BERDYSZAK Jan, Koło podwójne V, 1962, olej, płótno, 161x 121 Polswiss Art, 21.03.2017 165 000 194 700
93 BAŁKA Mirosław, 55x44x23, 1999 r., instalacja składająca się z torby o wymiarach 55 x 44 x 23 Desa Unicum, 4.04.2017 160 000 188 800
94 BUJNOWSKI Rafał, Schemat malowania papieża, 2001 r., olej, płótno, 120 x 120 Desa Unicum, 20.04.2017 160 000 188 800 w
95 KANTOR Tadeusz, Peinture, 1961, olej, płótno, 100 x 81 Polswiss Art, 23.05.2017 160 000 188 800
96 GIEROWSKI Stefan, Obraz DCXLIX, 1992 r., olej, płótno, 102 x 147 Desa Unicum, 25.05.2017 160 000 188 800
97 NOWOSIELSKI Jerzy, Dziewczyna w kostiumie gimnastycznym, 1952, olej, płótno, 102 x 70 Desa Unicum, 7.12.2017 160 000 188 000
98 STAŃCZAK Julian, Folding Secrets, 1967, akryl, płótno, 76 x 76 Desa Unicum, 5.10.2017 160 000 188 000
99 TARASIN Jan, Mały rocznik statystyczny III, 1967, olej, listwa, płótno, 69,5 x 100 Libra, 4.12.2017 160 000 188 000 w
100 BERDYSZAK Jan, Kompozycja kół XXVI, 1963/64, olej, płótno, 113 x 188 Libra, 4.12.2017 160 000 188 000 w

Żródło: Artinfo Raport 2018